avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 397 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum pot sa ies la pensie de invaliditate?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum pot sa ies la pensie de invaliditate?

Buna seara. Am 55 de ani si am opt ani lucrati si acum sunt nevazatoare la un ochi. Cum pot sa procedez sa ies la pensie de invaliditate? As dori si un calcul la aproximativ cat ar fi pensia daca se poate!!
Ultima modificare: Vineri, 16 Februarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 19:05, 16 Februarie 2018
Pensia = indemnizatia minima pentru pensionari = 520 de lei
Restul informatiilor aici:

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza pensia de invaliditate? Nicole09 Nicole09 Buna seara, As dori sa aflu cum se calculeaza pensia pe caz de boala la 36 de ani, cu o vechime de 15 ani daca se include si CCC. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza pensia de invaliditate ? Eliana19 Eliana19 Buna ziua Va rog mult spuneti mi cum se calculeaza pensia de invaliditate gr 3 in conditiile: mama mea este nascuta in decembrie 1959 are vechime in munca 6 ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata - caz de dizabilitate - handicap preexistent tarabuzan tarabuzan Bun gasit. Sunt nascut in decembrie 1976, angajat din mai 2006, fara intreruperi, cu salariu minim pe economie. Am o dizabilitate – grad 2, accentuat, din ... (vezi toată discuția)