Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum pot sa ies la pensie de invaliditate?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum pot sa ies la pensie de invaliditate?

Buna seara. Am 55 de ani si am opt ani lucrati si acum sunt nevazatoare la un ochi. Cum pot sa procedez sa ies la pensie de invaliditate? As dori si un calcul la aproximativ cat ar fi pensia daca se poate!!
george-neagu, moderator
Pensia = indemnizatia minima pentru pensionari = 520 de lei
Restul informatiilor aici:

[ link extern ]