Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... amplasare container
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

amplasare container

Buna ziua,
Pentru a pune un container pt locuit pe un teren intravilan proprietate personala, intr-o comuna pe o suprafata de ciment nu cu fundatie ci turnat deasupra pe pamant, am nevoie de autorizatie de constructie? Autorizatia trebuie sa fie pentru amplasare container sau autorizatie de constructie? Daca este necesara autorizatie de constructie ce implica asta? (documente, etc..)
Multmesc
Ar trebui sa instiintati primaria din comuna, in scris, cu nr. de inregistrare/ data, despre intentia dvs. de a amplasa un container de locuit.
Pentru a solicita autorizatie de ctie. de la primarie aveti nevoie de un proiect intocmit de o firma autorizata. Este posibil ca pentru placa de beton pe care o veti turna direct pe pamant sa aveti nevoie de autorizatie de ctie. emisa de primarie.
Multumesc. Am sa fac o adresa catre primarie.