Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... amplasare container
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

amplasare container

Buna ziua,
Pentru a pune un container pt locuit pe un teren intravilan proprietate personala, intr-o comuna pe o suprafata de ciment nu cu fundatie ci turnat deasupra pe pamant, am nevoie de autorizatie de constructie? Autorizatia trebuie sa fie pentru amplasare container sau autorizatie de constructie? Daca este necesara autorizatie de constructie ce implica asta? (documente, etc..)
Multmesc
Eu am vorbit cu cativa arhitecti si mi-au zis ca trebuie fundatie, ca sunt anumite legi/normative. Ca pana la urma este o locuita si ca trebuie si tot felul de avize ca la o casa normala.
Da, multumesc