avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Buna ziua, locuiesc in Italia de 9 ani si sunt despartita in fapt de sot de 7 ani el este in tara, eu doresc sa divortez de el , intrebarea este in felul urmator > as putea divorta fara sa vin in tara doar sa mi iau un avocat si sa ma reprezinte el? daca da cam in cat timp se poate pronunta divortul? dureaza mai mult de o luna? si cam cat este onorariul? va multumesc
Cel mai recent răspuns: Elena1986ianuarie , utilizator 23:31, 17 Februarie 2018
Da, va poate reprezenta avocatul fara sa fiti prezenta.
Pretul depinde de caz, daca aveti copii, daca aveti bunuri de impartit.
Intrati in sectiunea consultanti si dati mesaj direct unui avocat cu detalii, public nu va trece nimeni pretul aici
Durata depinde de incarcarea judecatoriei unde se depune divortul
Ultima modificare: Sâmbătă, 17 Februarie 2018
Elena1986ianuarie, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort mickey_mouse mickey_mouse pentru cei trecuti prin asa ceva....cat ma va duce cheltuielile de judecata,avocat etc pentru a inainta si a finaliza divortul???? (vezi toată discuția)
Casatorie in italia - divort in romania - marian01 marian01 Buna ziua! Am 27 ani si locuiesc in italia unde am facut pasul gresit de a ma casatori cu italianca si unde am inceput un divort care probabil dureaza ani. ... (vezi toată discuția)
Divort in lipsa sotului carmen455 carmen455 buna seara! am nevoie de ajutor: verisoara mea este despartita in fapt de 5 ani. nu au copii, nu au bunuri de impartit. de ceva vremea ea si-a gasit pe ... (vezi toată discuția)