Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Buna ziua, locuiesc in Italia de 9 ani si sunt despartita in fapt de sot de 7 ani el este in tara, eu doresc sa divortez de el , intrebarea este in felul urmator > as putea divorta fara sa vin in tara doar sa mi iau un avocat si sa ma reprezinte el? daca da cam in cat timp se poate pronunta divortul? dureaza mai mult de o luna? si cam cat este onorariul? va multumesc
Da, va poate reprezenta avocatul fara sa fiti prezenta.
Pretul depinde de caz, daca aveti copii, daca aveti bunuri de impartit.
Intrati in sectiunea consultanti si dati mesaj direct unui avocat cu detalii, public nu va trece nimeni pretul aici
Durata depinde de incarcarea judecatoriei unde se depune divortul
Elena1986ianuarie, utilizator