avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1446 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract munca part time
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract munca part time

Bună seara!
Dacă am un CIM full time în domeniul financiar -bancar, pot sa mă angajez part -time ca asistent medical? În acest caz ce taxe am de plătit eu pentru contract part time?
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Sorin Susca , Consilier juridic 07:52, 19 Februarie 2018
da, va puteti angaja part-time , in conditiile date. Contributiile salariale pentru part-time vor fi calculate raportat la numarul de ore efectiv lucrate ( 2,3,4 ore)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract determinat 6 ore pe zi ionut_negoita89 ionut_negoita89 Buna ziua, am si eu o nelamurire ,daca m-am angajat la 6 ore am aceleasi drepturi ca cel angajat cu 8 ore sau se considera munca part-time la 6 ore? 4 ore ... (vezi toată discuția)
Concediu aferent activitatii part time DAYANA_Only DAYANA_Only Daca in CCM angajatorul a negociat 21 zile de c.o., unui angajat cu norma part time ce nr de zile de c.o.ii revin? Conform art. 103 codul muncii inteleg ca ... (vezi toată discuția)
Contract part time irina29 irina29 ma puteti lamuri exact ce presupune un contract part-time. daca eu nu stiu decat la sfarsitul lunii cate ore am lucrat, ce fel de contrat ar trebui sa fac? ... (vezi toată discuția)