Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Forma de angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Forma de angajare

Buna ziua!

Daca doresc sa execut o casa in regie proprie si ma inteleg cu o echipa de baieti, intre mine si ei trebuie sa am o forma legala de colaborare?
Sa presupunem ca ei sunt doar meseriasi fara o forma de asociere.
Ma intereseaza pt. a preintampina eventuale amenzi pe linie de ITM, SSM.
Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/content/for...

Nicio casa nu mai poate fi construita fara angajarea unui diriginte de santier .
www.avocatnet.ro/content/art...