Forum Discuţii juridice Executare silită Sechestru masina
Discuție deschisă în Executare silită

Sechestru masina

Buna ziua
Am un sechestru pe o masina pe care am vandut o insa fara acte de vanzare cumparare pt ca acesta nu a vrut ...ci doar contract de comodat sa nu plateasca taxa la vremea respectiva.
Pt o suma de 1600 restanță la unicredit tiriac mi au pus sechestru pe masina.
Intrebare : il poate opri pe cel caruia i am dat o in trafic sa ii ia talonul ? Executorul a zis ca e numai o formalitate si daca am dat o pe mine nu ma afecteaza...
Pai pe dvs nu, dar il va afecta pe ala care a dat bani pe masina, pt ca teoretic e inca masina dvs.