Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj teren+casa construita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj teren+casa construita

Buna ziua, se da urmatoarea situatie: sotul primeste un teren de la parinti care se trece pe numele lui inainte de casatorie, iar dupa casatorie se construieste o casa pe terenul respectiv, cu un credit in care este ca si codebitor inclusiv sotia. In cazul unui divort, exista riscul ca sotia sa ramana fara nimic din cauza ca terenul nu intra la partajare iar casa e pe terenul respectiv? Multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos pentru clarificare.