Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Separatie bunuri din timpu casatoriei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Separatie bunuri din timpu casatoriei

Buna seara pot sa trec casa pe numele meu daca a fost construita de sot inaintea casatoriei?avem o executare si as vrea sa stiu daca near ajuta o separare de bunuri executarea fiind pe el.ce acte imi trebuie pt separare?
Buna seara
Mergeti la un notar care va va explica in concret ce inseamna si cum se poate facea acea separare de bunuri.
Nu cred sa va ajute foarte mult fiind facuta ulterior emiterii somatiei de executare silita.
Multumesc.somatia inca nu am primito sa facut doar incunviintare de executare pe site judecatoriei,insa anu trecut a trimis executoru scrisoare la primarie in care cere despre informati si acum stie ca sotu are autorizatie de constructie pe numele lui.deci nu ma ajuta separatia?
Terenul de sub casa e pe numele socrului noi avem doar autorizatia de constructie p numele sotului.putem intabula pe socru?casa near ajuta?
Gradmariana_92, utilizator