avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort de un cetatean marocan
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort de un cetatean marocan

buna ziua ,sunt tatal umui tanar ce lucreaza in Regatul unit unde a cunoscut o fata cu care ar vrea sa intemeieze o casnicie ,dar nu poate deoarece aceasta este maritata cu un cetatean marocan.respectiva totusi vrea sa divorteze de respectivul,dar nu stie cum.actul respesstivilor de casatorie sa incheiat pe teritoriul statului Maroc si am inteles ca a fost legalizat si autentificat si de ambasada Romaniei sau de consulatul din statul Maroc. Va rugam daca se poate sa ne dati o solutie in etapa de divort pe care respectiva vrea sa o inainteze cetateanului marocan,condisi locul unde se poate face acest lucru.Va multumim cu deosebita stima,
Cel mai recent răspuns: Neagu Andrada , utilizator 10:03, 20 Februarie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie in marroco Tafza Tafza Buna ziua as vrea sa ma casatoresc in Marroco cu un cetatean marocan si as dori sa stiu exact ce acte am nevoie si in ce limba trebuie traduse Multumesc (vezi toată discuția)
Casatoria cu cetatean marocan Laura1182 Laura1182 Buna ziua, Sunt romanca,locuiesc in spania si doresc sa ma casatoresc cu un ceatean marocan care si dansul are permis de rezidenta permanent CE,pe teritoriul ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pentru casatoria cu un cetatean arab ramonaausfreiburg ramonaausfreiburg Sunt din Romania si doresc sa ma casatoresc cu un cetatean arab.As dori sa stiu ce acte imi trebuiesc mie si de ce acte are el nevoie.As dori sa mai stiu daca ... (vezi toată discuția)