Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort de un cetatean marocan
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort de un cetatean marocan

buna ziua ,sunt tatal umui tanar ce lucreaza in Regatul unit unde a cunoscut o fata cu care ar vrea sa intemeieze o casnicie ,dar nu poate deoarece aceasta este maritata cu un cetatean marocan.respectiva totusi vrea sa divorteze de respectivul,dar nu stie cum.actul respesstivilor de casatorie sa incheiat pe teritoriul statului Maroc si am inteles ca a fost legalizat si autentificat si de ambasada Romaniei sau de consulatul din statul Maroc. Va rugam daca se poate sa ne dati o solutie in etapa de divort pe care respectiva vrea sa o inainteze cetateanului marocan,condisi locul unde se poate face acest lucru.Va multumim cu deosebita stima,
~ Conținut șters la cerere ~