Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... izolarea tevilor din apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

izolarea tevilor din apartament

1. Exista legislatie care sa reglementeze modalitatea de izolare a tevilor din apartament?

2. Inchiderea completa de la calorifere a caldurii (inclusiv izolarea tevilor) din apartament este legala? (acest lucru afecteaza confortul termic al vecinilor prin faptul ca peretii comuni sunt reci)
Nu exista dispozitie in vigoare care sa prevada ca izolarea instalatiei interioare de caldura din apartament constituie temei legal pentru ca proorietarul sa fie exonerat de la plata contravaloare caldura parte comuna
2-dispozitiile in domeniu prevad obligatia proprietarului sa asigure o temperatura minima in apartament astfel incat sa nu fie afectat confortul termic al vecinilor