Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum aflu daca am fost revocat din functia de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum aflu daca am fost revocat din functia de administrator?

Sunt numit administrator al unei societati, prin actul constitutiv, am si contract de administrare incheiat, cu indemnizatie lunara, declarat peste tot unde trebuie.
Cum pot afla cel mai repede daca am fost revocat din functie prin AGA?
Registrul comertului, ANAF, ITM?
ORC