avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 152 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obligativitate contract service casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obligativitate contract service casa de marcat

Buna ziua, am primit azi o notificare din partea firmei de la care am achizitionat casa de marcat prin care imi aduceau la cunostinta faptul ca odata cu expirarea garanetiei sunt obligata sa inchei un contract de service postgarantie cu ei. As dori sa stiu daca este obligatorie incheierea acestui contract.
Ultima modificare: Marți, 20 Februarie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Contract de service pentru casa de marcat lodge lodge Buna seara. Sunt PFA si am cumparat casa de marcat de la o firma cu care am incheiat si contractul de service.A expirat contractul cu aceasta firma.Primesc ... (vezi toată discuția)
Revizie anuala la casa de marcat anonima70 anonima70 Buna ziua!am o ii care luna noiembrie implineste 1an,am fost contactata de firma de la care am cumparat casa de marcat ca trebuie sa-mi fac revizuire la casa ... (vezi toată discuția)
Contract cu persoana fizica Se poate ca o societate cu cod caen 7022, sa incheie contracte de prestari servici cu anumite persoane fizice ?! (vezi toată discuția)