Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestatie amenda rovigneta pt madina proaspat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestatie amenda rovigneta pt madina proaspat inmatriculata

Buna ziua.
Mi-am inmatriculat masina proaspat achizitionata in 15septembrie,cu numerele fostului proprietar. Am cumparat rovignieta pe 29 sept cu aceste numere de inmatriculare, cu valabilitate un an. In octombrie mi-am pus numar preferential si nu am schimbat rovignieta. Apare in continuare nr vechiului proprietar.
In decembrie am primit amenda , pe noul numar.
Masina este aceeasi, ar trebui sa am valabilitate un an.
Cum trebuie sa procedez pentru contestatie, la ce institutie se depune?
Multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~