avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 467 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestatie amenda rovigneta pt madina proaspat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestatie amenda rovigneta pt madina proaspat inmatriculata

Buna ziua.
Mi-am inmatriculat masina proaspat achizitionata in 15septembrie,cu numerele fostului proprietar. Am cumparat rovignieta pe 29 sept cu aceste numere de inmatriculare, cu valabilitate un an. In octombrie mi-am pus numar preferential si nu am schimbat rovignieta. Apare in continuare nr vechiului proprietar.
In decembrie am primit amenda , pe noul numar.
Masina este aceeasi, ar trebui sa am valabilitate un an.
Cum trebuie sa procedez pentru contestatie, la ce institutie se depune?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Loredana-Elena , utilizator 14:06, 20 Februarie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda rovinieta Adrian_P Adrian_P Buna seara. Acum, inainte de Mos Nicolae, am primit si eu un cadou in avans. Un plic de la CNADNR - Proces Verbal de constatare a contraventiei. Motiv: \"a ... (vezi toată discuția)
Amenda rovinieta AvadaniG AvadaniG Astazi 28.12.2010 am primit o scrisoare prin care am fost anuntat ca am primit o amenda contraventionala pentru ca pe data de 14.10.2010 am circulat pe DN2 km ... (vezi toată discuția)
Amendă rovinietă auto vândut. ce pot face în cazul acesta? Dana.t Dana.t Bună ziua, va rog dacă puteți să mă lămuriți și în același timp să mă îndrumați in următoarea situație: am vândut un autoturism în luna iulie ... (vezi toată discuția)