Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Violenta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Violenta

Am avut astazi un conflict cu o colega , iar aceasta are un iubit de 18 ani , care l-a chemat pe el si inca un baiat in fata scolii, ca sa ma bata , ma lovit cu pumnul in gura (avea mana in ghpis si m-a lovit cu ea) , as putea sa depun o plangere la politie ? (am un martor) mi-e frica sa nu ma bata dupa aceasta .
Dany Akkaya, utilizator
Anuntati in primul rand parintii. Anuntati si conducerea scolii daca incidentul s-a intamplat in scoala sau in perimetrul scolii. Si desigur, depuneti si plangere la politie. Cu cat depuneti mai repede, cu atat mai bine.
Puteti formula plangere prealabila ptr.infractiunea de lovire sau alte violente prevazuta si pedepsita de art.193 NCP