Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Pediculoza in scoala.
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Pediculoza in scoala.

Va rog sa imi raspundeti la intrebarea , cine poate fi tras la raspundere in cazul infestarii colective la scoala cu pediculoza, avand in vedere ca de fiecare data paduchii in colectiv sunt aduse de aceiasi persoane? Am inteles ca legea igienei personale si amenzile care puteau fi aplicate persoanelor fizice sunt abrogate... atunci cum putem rezolva problema daca simple rugaminti nu au efectul? Iar tu,ca parinte responsabil ,dupa ce ti ai curatat copilul si ai depararazitat si dezinfectat locuinta esti nevoit sa trimiti copilul in acelasi focar de infectie... Cadrele didactice nu se implica . Scoala nu are contract cu medic sau asistent medical...
Nu mai postati aceeasi discutie in mai multe sectiuni de forum.
Ati primit deja raspuns aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Nu mai deschideti mai multe topicuri cu acelasi subiect, intrucat acestea si raspunsurile primite vor fi sterse de moderatorii sectiunii (pct.3.3 din Regulament Forum Avocatnet.ro)