Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Decl 101
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Decl 101

Buna ziua. Va rog, pentru asociatie de proprietari care declaratie 101 trebuie sa completez. Am venituri din chirii si am vazut ca sunt mai multe tipuri de declaratiie 101.. Va multumesc.
Pentru asociatiile de proprietari, conform unui comunicat al MFP - ANAF din 21.02.2018 cu privire la depunerea formularului 101, acestea au obligatia depunerii pana la 26.02.2018.
Chiar daca anumite asociatii de proprietari erau scutite de plata impozitului, asa cum se anuntase in iuliue 2017 prin completarea Codului Fiscal cu litera "k", pentru a evita oarece confuzii, mai bine declarati 101.