avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Despre pensie militara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Despre pensie militara

Socrul meu este decedat de aprope 3 ani sa loat o pensie de urmas de 6 luni jumătate din pensia pe caz de boala iar acum au venit niste documente care rezulta primirea unor restante din 2016 pentru ce sunt acesti bani si de ce se daca acum din anul 2016
Ultima modificare: Miercuri, 21 Februarie 2018
,

Alte discuții în legătură

Pensie de urmas pentru sotul supravietuitor marinica73 marinica73 Buna ziua! Ma confrunt cu urmatoarea problema, doresc sa stiu daca soacra mea in varsta de 56 de ani poate beneficia de pensie de urmas in urma decesului ... (vezi toată discuția)
Pensie de drept pt anii de munca sau pensie de urmas? ContSters135976 ContSters135976 Buna ziua, soacra mea este nascuta pe data de 1 august 1953 si locuieste la tara. Aprope toata viata ei a lucrat la gradina si nu are pe cartea de munca decat ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas myrymia myrymia Buna ziua, Cum se poate proceda ca mama mea, ramasa vaduva, sa poata beneficia de pensia de urmas? Mentionez ca tatal meu a murit de o luna iar mama este ... (vezi toată discuția)