avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1908 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recurs compensatoriu
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recurs compensatoriu

O persoana care a executat pedeapsa cu inchisoarea din 2013 pana in 2015 beneficiaza de aceasta lege (legea 169/2017)fiind inchisa din nou de o luna ? Se pot considera executate cele 150 de zile pentru cazare necurespunzatoare de atunci in pedeapsa actuala?
Cel mai recent răspuns: Andreea.du , utilizator 15:18, 26 Februarie 2018
Da.sotul meu a primit chiar azi deducerea care i se cuvenea
Dar sa faci cerere
Am facut
Multumesc pentru raspuns
Alte pareri mai are cineva? Mentionez: cazarea necorespunzatoare a fost din 2013 pana in 2015 . Se aplica in pedeapsa din 2018?
Simona sotul tau a primit deducerea din pedeapsa actuala sau dintr o alta pedeapsa?
Buna Andrea.deducerea e dintr-o condamnare anterioara

Andreea.du a scris:

Simona sotul tau a primit deducerea din pedeapsa actuala sau dintr o alta pedeapsa?

Alte discuții în legătură

Recursul compensatoriu Andreea.du Andreea.du Va rog am nevoie de un raspuns! O persoana care a executat pedeapsa cu inchisoarea din 2013 fiind eliberata in 2015 beneficiaza de aceasta lege: 169/2017? ... (vezi toată discuția)
Deducere sau contopire? roberto3 roberto3 Buna ziua! In urma cu 10 o persoana savarseste o fapta pentru care este inchis. Executa o parte din pedeapsa apoi este liberat conditionat. Dupa nici 2 ... (vezi toată discuția)
Drepturi recidivisti roberto3 roberto3 Buna ziua! Daca de exemplu,o persoana a fost eliberata conditionat executand dintr-o pedeapsa de 6 ani circa 3 ani din ea si apoi recidiveaza , este condamnata ... (vezi toată discuția)