Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recurs compensatoriu
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recurs compensatoriu

O persoana care a executat pedeapsa cu inchisoarea din 2013 pana in 2015 beneficiaza de aceasta lege (legea 169/2017)fiind inchisa din nou de o luna ? Se pot considera executate cele 150 de zile pentru cazare necurespunzatoare de atunci in pedeapsa actuala?
Da.sotul meu a primit chiar azi deducerea care i se cuvenea
Dar sa faci cerere
Am facut
Multumesc pentru raspuns
Alte pareri mai are cineva? Mentionez: cazarea necorespunzatoare a fost din 2013 pana in 2015 . Se aplica in pedeapsa din 2018?
Simona sotul tau a primit deducerea din pedeapsa actuala sau dintr o alta pedeapsa?
Buna Andrea.deducerea e dintr-o condamnare anterioara

Andreea.du a scris:

Simona sotul tau a primit deducerea din pedeapsa actuala sau dintr o alta pedeapsa?