avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1552 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte mostenire

Sa facut succesiunea după părinții decedați..suntem doua surori...ce drepturi avem...pana facem acte notariale...
Cel mai recent răspuns: Alexandrina Mihai , 21:44, 21 Februarie 2018
Daca s-a facut succesiunea de pe urma parintilor si sunteti doar 2 surori, aveti drepturi egale.
Ce alte acte doriti sa mai faceti la notariat ? Succesiunea presupune dezbaterea ei la notariat.
Functie de bunurile dobandite puteti solicita iesirea din indiviziune si fiecare dintre dumneavoastra sa va preluati bunul individualizat.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire, dezbaterea succesiunii florin2888 florin2888 Buna ziua.Suntem patru frati,parintii decedati.De la decesul parintilor (7 ani),in apartamentul proprietate personala,la care avem dreptul parte egala fiecare ... (vezi toată discuția)
Exista vreo posibilă moștenire? Dariuscosmin Dariuscosmin Buna ziua, tatăl meu a plătit taxele și impozitele la primărie pentru bunicul meu decedat în \'99 dar nu sa facut succesiunea, între timp a murit și ... (vezi toată discuția)
Renunþare la succesiune Marta Tot Marta Tot Suntem doi fraţi, iar după moartea părinţilor nu am făcut succesiunea. Cui rămân bunurile mobile şi imobile ale părinţilor noştri? Putem fi ... (vezi toată discuția)