Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte mostenire

Sa facut succesiunea după părinții decedați..suntem doua surori...ce drepturi avem...pana facem acte notariale...
Daca s-a facut succesiunea de pe urma parintilor si sunteti doar 2 surori, aveti drepturi egale.
Ce alte acte doriti sa mai faceti la notariat ? Succesiunea presupune dezbaterea ei la notariat.
Functie de bunurile dobandite puteti solicita iesirea din indiviziune si fiecare dintre dumneavoastra sa va preluati bunul individualizat.
~ Conținut șters la cerere ~