Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Obligatii fiscale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Obligatii fiscale

Buna ziua. Ce obligatii fiscale are o persoana care cumpara apartamente vechi, le renoveaza si le vinde ?

Multumesc.
Daca nu are trecut la ANAF solicitarea de inscriere ca persoana ce desfasoara activitati in sfera vanzarilor, ca "dezvoltator imobiliar", nu plateste nimic. In contextul in care vindeti mai mult de 4-5 apartamente pe an puteti sa va inscrieti la fisc si veti fi impozitat .