Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Este abuz din partea unei banci sa iti ia din cont ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Este abuz din partea unei banci sa iti ia din cont bani fara acordul titularului de cont

Am deschise conturi la banca BRD, unul in lei (alocatie copil) si unul in euro credit prima casa Daca nu platesc creditul in euro pana la data scadenta banca imi ia din contul de lei pune la creditul de euro fara acordul meu Cand nu am avut nici in contul de lei banca mi-a pus credit pe minus in contul de lei
Este corect s-au este un abuz din partea bancii mai ales ca eu nu mi-am dat acordul pentru acest transfer
La deschiderea unui cont la banca (cu atat mai mult la acordarea unui credit bancar), clientul semneaza ca accepta conditiile generale ale bancii ; printre aceste conditii se afla si aceea ca - pentru achitarea sumelor restante- banca este indreptatita sa retraga sume din orice cont al clientului pentru recuperarea ratelor si a dobanzilor.
O zi frumoasa!