Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lucru la \"negru\" zugraveli etc...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lucru la "negru" zugraveli etc...

Pot lucra ca persoana fizica la zugraveli, dacă nu sunt autorizat?
Se poate încheia un protocol (convenție scrisa) sa plătească clientul impozitul pe venit, astfel încât, sa nu fiu amendat de ITM în caz de control?
Numai cu c.i.m. puteti face asa ceva ... conventiile civile se pot incheia numai ina numite situatii.