Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masa expirate in 2017 pot fi folosite sau ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masa expirate in 2017 pot fi folosite sau decontate daca da cum

Tichetele de masa expirate 2017 de laSODEXO cele GUSTO PASS
pot fii folosite sau decontate ?Daca da cum?
Potrivit Normelor de aplicare a Legii 142/1998, la sfarsitul fiecarei luni, la data stabilita de angajator sau la data incetarii contractului individual de munca, salariatul are obligatia sa restituie angajatorului tichetele de masa pe suport hartie acordate pentru luna in curs, dar necuvenite si neutilizate potrivit prevederilor legale, sau, dupa caz, contravaloarea acestora, respectiv valoarea corespunzatoare tichetelor de masa alimentate si necuvenite, in cazul tichetelor de masa pe suport electronic.