Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune fără unul dintre moștenitori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune fără unul dintre moștenitori

buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns pentru urmatoarea problema: Mama mea a decedat acum 4 ani rudele ei din provincie, au facut succesiunea fara sa ma anunte si pe.mine sa particip. Desi am tinut legatura telefonica cu ei, niciodata nu s-a adus in discutie aceasta succesiune. Acum ca am aflat vreau sa stiu ce sanse am sa atac aceasta succesiune in instanta si ce demersuri sunt de facut. Va multumesc anticipat.
Buna seara,
Trebuie sa actionati in instanta atacand certificatul emis.
Aveti sanse avand in vedere ca DUMNEAVOASTRA sunteti mostenitoare nu acele rubedenii.