avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1102 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea nr 216/2017 pensii anticipate partial
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea nr 216/2017 pensii anticipate partial

Va rog mult dacă ma puteți ajuta cu un sfat ......mama mea pensionata anticipat parțial la data de 21.10.2011 si la limita de vârsta la data de 21.10.2016 vreau sa stiu dacă ne încadram in legea 216/2017 pt recalcularea pensiei anticipate dacă putem depune cererea ....Va multumesc
Cel mai recent răspuns: siminaelena , utilizator 19:43, 24 Februarie 2018
Nu.

(9) Prevederile alin. (7) şi (8) se aplică persoanelor care, până în luna depunerii cererii, inclusiv, nu au îndeplinit condiţiile pentru acordarea pensiei pentru limită de vârstă.”

Multumesc pt ajutor Spor la treaba

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalcularea penalizarii pt pensia anticipata mircea vladulescu mircea vladulescu Am iesit in pensie anticipata partiala in aprilie 2013 si din martie 2017 sunt in pensie pt limita de varsta.Am depus cerere la Casa de pensii Timis pt ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiei anticipate partiale(cod pensie p10) mircea vladulescu mircea vladulescu Am iesit in PENSIE ANTICIPATA PARTIALA in martie 2013 cu un stagiu total de cotizare de 37 de ani ,8 luni si 24 de zile,iar PENSIA PT LIMITA DE VARSTA am ... (vezi toată discuția)
Este constitutionala legea 216/17.11.2016 inca nepublicata in mo? ion + ion + L E G E pentru completarea articolului 65 din Legea nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice Parlamentul României adoptă prezenta ... (vezi toată discuția)