Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea nr 216/2017 pensii anticipate partial
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea nr 216/2017 pensii anticipate partial

Va rog mult dacă ma puteți ajuta cu un sfat ......mama mea pensionata anticipat parțial la data de 21.10.2011 si la limita de vârsta la data de 21.10.2016 vreau sa stiu dacă ne încadram in legea 216/2017 pt recalcularea pensiei anticipate dacă putem depune cererea ....Va multumesc
Nu.

(9) Prevederile alin. (7) şi (8) se aplică persoanelor care, până în luna depunerii cererii, inclusiv, nu au îndeplinit condiţiile pentru acordarea pensiei pentru limită de vârstă.”

Multumesc pt ajutor Spor la treaba