avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Magazin fizic vanzare cumparare telefoane
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Magazin fizic vanzare cumparare telefoane

Buna ziua! Detin un magazin fizic cu accesorii gsm si doresc sa stiu daca merge,si in ce baza sa cumpar telefoane second hand de la persoane fizice.
Tot caut si nu gasesc in lege asa ceva.
Teoretic cum samsarii cumpara si vand masini pe baza contractelor si platesc impozit,de ce nu ar merge si la telefoane.
Ce acte trebuie sa intocmesc si de ce anume am nevoie?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Firmă care să se ocupe cu vânzarea/cumpărarea de telefoane mobile second hand. SerbanGabriel SerbanGabriel Bună ziua! Doresc să înființez o firmă care să se ocupe cu vânzarea/cumpărarea de telefoane mobile second hand. Vreau sa pot cumpăra telefoane ... (vezi toată discuția)
Firma vanzare it second-hand ganadrian ganadrian Buna ziua, Doresc sa infintez o firma de vanzare / prestare servicii in domeniul telecomunicatiilor (telefoane, calculatoare, monitoare, laptop-uri, ... (vezi toată discuția)
Cumparare de bunuri sh pe firma ZeTcs21 ZeTcs21 Buna ziua, Detin o colectie de peste 500 de jocuri pentru diverse console. Din acest motiv m-am decis sa deschid un magazin online. Pe langa jocurile ... (vezi toată discuția)