Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale casarea si retrimiterea in judecata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

casarea si retrimiterea in judecata

dosar comercial - pretentii Pe fond, am trimis prea tarziu obiectivele expertizei contabile propuse de parata, si nu au mai fost luate in considerare. La termen, instanta de fond nu mi-a mai admis o expertiza, iar - hotararea a fost favorabila reclamantei. Acum, in recurs, vreau sa cer casarea cu trimiterea spre rejudecare. Ce lit. din art 304 C. proc. civ pot sa invoc?
Nu prea vad cum o sa primiti un raspuns pertinent daca nimeni n-a vazut hotararea instantei de fond.
Oricum, casarea o puteti cere numai pentru incalcarea vreunei norme de procedura sau pentru ca instanta a iesit pe exceptie si n-a intrat in dezbaterea fondului.