avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1889 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale casarea si retrimiterea in judecata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

casarea si retrimiterea in judecata

dosar comercial - pretentii Pe fond, am trimis prea tarziu obiectivele expertizei contabile propuse de parata, si nu au mai fost luate in considerare. La termen, instanta de fond nu mi-a mai admis o expertiza, iar - hotararea a fost favorabila reclamantei. Acum, in recurs, vreau sa cer casarea cu trimiterea spre rejudecare. Ce lit. din art 304 C. proc. civ pot sa invoc?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Mihai , Avocat 13:17, 22 Octombrie 2009
Nu prea vad cum o sa primiti un raspuns pertinent daca nimeni n-a vazut hotararea instantei de fond.
Oricum, casarea o puteti cere numai pentru incalcarea vreunei norme de procedura sau pentru ca instanta a iesit pe exceptie si n-a intrat in dezbaterea fondului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casarea si retrimiterea in judecata luiza_beceanu luiza_beceanu dosar comercial - pretentii Pe fond, am trimis prea tarziu obiectivele expertizei contabile propuse de parata, si nu au mai fost luate in considerare. La ... (vezi toată discuția)
Casarea si retrimiterea in judecata luiza_beceanu luiza_beceanu dosar comercial - pretentii Pe fond, am trimis prea tarziu obiectivele expertizei contabile propuse de parata, si nu au mai fost luate in considerare. La ... (vezi toată discuția)
Intampinare recurs contestatie la executare silita pe art. 312, al. 3 si 5 sau pe inscrierea in fals? ctm ctm Va rog sa ma ajutati cu un sfat! Contestatie la executare silita, bazata pe un contract de imprumut CAR pensionari, intocmit prin falsificarea semnaturii. ... (vezi toată discuția)