Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot avea dosar penal?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot avea dosar penal?

Am comoso si eu si imi pare ff rau dar nu am ce sa fac, m-a oprit si pe mine politia in Calarasi pe 01:30 si mi-a iesit 0,41mg dupa care am mancat o pizza mica, am baut o sticla de fanta la jumatate si am alergat vreo 15 min. Credeti ca in sange imi va iesi peste 0.80mg?
Cand v-a oprit politia? inainte sau dupa ce ati mancat, baut fanta, alergat?
Din ce ati scris eu am inteles ca v-a oprit politia, v-a facut testul de alcoolemie dupa care v-ati dus si ati mancat, baut etc...
Pai dupa ce am facut testul de alcoolemie
In mod obligatoriu, cu o asemenea alcoolemie in aerul expirat , se preleveaza probe biologice , in vederea stabilirii alcoolemiei in sange.

Iar valoarea poate fi dubla celei confirmate de etilotest , sau chiar mai mare.

Acte de cercetare sunt oricum , efectuate , ramane sa fie aplicata sanctiunea , corespunzator imprejurarilor in care fapta a avut loc.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat