Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit Bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit Bancar

Buna ziua. Tatal meu a avut un credit la o banca cu ipoteca pe un teren. In urma deceslui am facut succesiunea iar banca m-a obligat sa transfer creditul pe numele eu. Normal ar fii trebuit sa ramana creditul pe numele mamei mele dar neavand venituri nu a putut sa o puna sa plateasca creditul. Daca nu preluam eu creditul scotea terenul la vanzare. Intrebare mea este daca au procedat corect cu mine si daca acel credit nu trebuia sa se rezilieze in urma decesului. Multumesc anticipat!!!!
Andrei1789, utilizator