Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Venituri in perioada CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Venituri in perioada CCC

Buna seara. Pot obtine venituri in limita a 3 indemnizatii minime pe an in baza ACELUIASI contract de munca fara suspendarea indemnizatiei? daca e contract part time se ia in calcul doar ceea ce platesc eu sau ce plateste si angajatorul? pentru asta trebuie sa.i instiintez pe cei de la AJPIS? nu.mi dati cu legea in cap ca am tot citit.o,as vrea daca se poate sa.mi spuneti daca stiti cazuri concrete in situatia mea. Multumesc foarte mult.
madalinatone, utilizator
In baza aceluiasi c.i.m. nu puteti realiza venituri pe durata CCC.

In baza altui c.i.m., puteti realiza venituri impozabile in cuantum de maxim 3750 lei pe an calendaristic.
multumesc. functia trebuie sa fie alta? ca am intalnit un caz tot aici pe forum in care o doamna isi facuse alt cim la acelasi angajator si ii venise decizie de suspendare indemnizatie. multunesc inca o data.

Cornel Vasile a scris:

In baza aceluiasi c.i.m. nu puteti realiza venituri pe durata CCC.

In baza altui c.i.m., puteti realiza venituri impozabile in cuantum de maxim 3750 lei pe an calendaristic.

Intr-adevar, functia trebuie sa fie alta.
multumesc foarte mult.

Cornel Vasile a scris:

Intr-adevar, functia trebuie sa fie alta.