Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil 2018
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil 2018

Buna ziua. Am nevoie de ajutor:
Sotia urmeaza sa nasca in august 2018. Ea are minim pe economie cu o vechime de 4 ani. Eu am lucrat pana la 31.12.2017. In intervalul 1.01.2018 - august 2018 ( nastere copil) nu o sa am nici un venit.
Intrebare: pot aplica eu pentru indemnizatie crestere copil? Legea spune 12 luni in ultimele 24 luni.
Multumesc frumos.
perioada eligibila pentru CCC ; septembrie 2016 - august 2018

perioada luata in calcul : septembrie 2016 - decembrie 2017 (16 luni)

In speta, puteti depune dvs dosarul pentru indemnizatie.