Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificat mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificat mostenitor

Buna ziua!
Am un certificat de mostenitor incheiat in februarie 2004.Anul asta avand o discutie cu fratii mei, si citindu-l mai bine am constatat ca , cotele noastre sunt inegale.Intrebarea mea este:pot cere anularea lui in instanta pentru stabilirea cotelor, pentru fiecare in mod legal?Sau ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc mult pentru ajutor
Puteti sa atacati certificatul de mostenitor in fata instantei si sa cereti cote egale, dar, dupa pararea mea ar fi mai simplu si mai rapid egalarea cotelor prin acte civile intre vii (adica donatii, vanzare/cumparare, etc).
buna ziua!
de ce sunt cotele inegale?
nu sunteti frati buni?
sau este vorba de o greseala in Certificatul de Mostenitor?
puteti face o tranzactie pe cote.
ContSters97658, utilizator