Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Registrul unic de control
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Registrul unic de control

Buna ziua, stie cineva daca la schimbarea formei juridice este nevoie de schimbarea Registrului Unic de Control?
Am fost pana pe 27.02.2018 SRL-D si conform prevederilor legale la 3 ani se pierde forma de debutant. Prin urmare am predat vechiul Certificat de inregistrare la Registrul Comertului, cu toate formele legale de schimbare a formei juridice si am primit altul nou cu forma juridica schimbata in SRL, dar cu aceleasi date de identificare inclusiv CUI si Nr. de ordine din Reg. Com. (cum se spune pe scurt J-ul).
Acum trebuie sa schimb si Registrul Unic de Control?
Multumesc anticipat
Nu.
Multumesc.
V-ati schimbat doar forma juridica , codul unic de inregistrare a ramas nemodificat , deci nu se impune si schimbarea registrului unic de control.
Va multumesc