Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca pe perioada nedeterminata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca pe perioada nedeterminata

Buna ziua,

Am nevoie de o clarificare in ceea ce priveste contractul de munca pe perioada nedeterminata. Sunt anagata a unei companii multinationale incepand cu data de 03.12.2013. Am avut contract pe perioada determinata de 3 ori si ulterior mi s-a facut contract pe perioada nedeterminata insa in actul aditional nu este specificata pozitia. De la data angajarii pana in prezent este a 5a pozitie pe care activez in companie. Pe pozitia actuala am avut assignment pe perioada determinate de 6 luni repetat timp de 2 ani si decizia este de a nu mi se prelungi acest aditional.
In aceasta situatie, eu concret pe ce pozitie am contract pe perioada nedeterminata cu aceasta companie?

Multumesc,
Carolina
carolina0502, utilizator
Nu prea se intelege ceva din mesajul dvs ....
1. Ati avut c.i.m. pe durata determinata de 3 ori ?

2. Vi s-a incheiat un alt c.i.m. pe durata nedeterminata dupa c.i.m. pe determinata?

3. Ce inseamna "pozitie" ? ...banuiesc ca functie ?!
Buna seara,

Da, am fost angajata cu c pe perioada determinata și mi s-a prelungit contractul pana la 3 ori și ulterior pe perioada nedeterminata.
In cu assignementul, da, este vorba despre act adițional pentru funcția curenta.
Ma puteți sfătui va rog frumos?
Mulțumesc
carolina0502, utilizator
Functia v-a fost modificata?
Buna ziua,

De la primul cim pe perioada determinata pana la cel pe perioada nedeterminata da, dar nu este specificata funcția in actul adițional in care mi se specifica perioada nedeterminata. Iar de la semnarea acelui act adițional pana in prezent mi s-a mai schimbat funcția de 3 ori.

Mulțumesc
Inseamna ca a ramas valabila ultima functie.