avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1042 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca pe perioada nedeterminata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca pe perioada nedeterminata

Buna ziua,

Am nevoie de o clarificare in ceea ce priveste contractul de munca pe perioada nedeterminata. Sunt anagata a unei companii multinationale incepand cu data de 03.12.2013. Am avut contract pe perioada determinata de 3 ori si ulterior mi s-a facut contract pe perioada nedeterminata insa in actul aditional nu este specificata pozitia. De la data angajarii pana in prezent este a 5a pozitie pe care activez in companie. Pe pozitia actuala am avut assignment pe perioada determinate de 6 luni repetat timp de 2 ani si decizia este de a nu mi se prelungi acest aditional.
In aceasta situatie, eu concret pe ce pozitie am contract pe perioada nedeterminata cu aceasta companie?

Multumesc,
Carolina
Ultima modificare: Miercuri, 28 Februarie 2018
carolina0502, utilizator
Cel mai recent răspuns: carolina0502 , utilizator 16:12, 1 Martie 2018
Nu prea se intelege ceva din mesajul dvs ....
1. Ati avut c.i.m. pe durata determinata de 3 ori ?

2. Vi s-a incheiat un alt c.i.m. pe durata nedeterminata dupa c.i.m. pe determinata?

3. Ce inseamna "pozitie" ? ...banuiesc ca functie ?!
Buna seara,

Da, am fost angajata cu c pe perioada determinata și mi s-a prelungit contractul pana la 3 ori și ulterior pe perioada nedeterminata.
In cu assignementul, da, este vorba despre act adițional pentru funcția curenta.
Ma puteți sfătui va rog frumos?
Mulțumesc
Ultima modificare: Miercuri, 28 Februarie 2018
carolina0502, utilizator
Functia v-a fost modificata?
Buna ziua,

De la primul cim pe perioada determinata pana la cel pe perioada nedeterminata da, dar nu este specificata funcția in actul adițional in care mi se specifica perioada nedeterminata. Iar de la semnarea acelui act adițional pana in prezent mi s-a mai schimbat funcția de 3 ori.

Mulțumesc
Inseamna ca a ramas valabila ultima functie.

Alte discuții în legătură

Contract de munca determinat simulete simulete Bună ziua, Am lucrat într-o multinațională timp de 7 ani și 3 luni cu un contract nedeterminat pana în data de 09.03.2020, și din data de 10.03.2020 ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca pe perioada determinata modolore modolore Buna ziua! Prietenul meu a semnat cu o saptamana in urma o anexa a contractului de munca pe perioada determinata (3 luni). Dupa cateva zile de la semnarea ... (vezi toată discuția)
Intrebare cim perioada determinata alinamariabrasoveanu alinamariabrasoveanu Daca am un salariat care a mai fost angajat in perioada 03.05.2012-03.12.2012 ( 7 luni)perioada determinata, dupa care a fost reangajat la noi cu 05.02.2013 ... (vezi toată discuția)