Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Split tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Split tva

Din contul de tva pot plati tva factura furnizor , in cont curent furnizor daca acesta nu are cont tva ?
george-neagu, moderator
Din contul de tva, nu se poate plati in contul curent dar daca intrati pe anaf gasiti contul de tva al furnizorului.
furnizorul meu nu este la split tva si nu are un cont deschis de tva ?