Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... servicii casierie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

servicii casierie

buna ziua, detin o firma de administrare imobile si vreau sa stiu daca este legal sa angajatele pe firma un casier care sa incaseze cotele de intretinere la asociatile de proprietari cu care am conteact.multumesc.o zi buna!
Daca sunteti PFA sau SC, puteti angaja persoane care sa faca serviciul de casierie. De ce nu incercati cu o banca. Frumos elegant. ideea este ca banca sa fie foarte aproape de dvs, dar acum, cred ca nu se pune problema, sunt banci (de fapt sucursale) peste tot...
Adam Grecu, utilizator
eu ca si sc pot angaja casier, dar este legal ca acesta sa incaseze intr o asociatie?
Nu vad niciun impediment