Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces pensie alimentara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces pensie alimentara

Buna dimneata! Am luat legatura cu un avocat oarecare nerecomandat de cineva pe 12 septembrie pentru procesul de pensie de intretinere copil.Dosarul a fost inregistrat pe 24 octombrie.Pe 15 ianuarie apare ca am depus acte la dosar ( taxa de timbru probabil care i-am dat-o cu mult înaninte) si pana acum nu am termen.Avocatul a gresit si numele tatalui.I-am spus si a zis ca rezolva.Pe net apare dosarul tot cu numele gresit.L-am sunat si spune ca este totul in regula ca trebuie sa asteptam.Chiar este totul în regula?Sa treaca 6 luni si sa nu avem primul termen?
Av si -a facut treaba pana la acest moment a redactat actiunea si a depus-o.Dupa momentul depunerii ,av nu are nici un mijloc procedural sa urgenteze acordarea termenului de catre instanta acesta urmand sa fie stabilit dupa realizarea unor proceduri administrative si in functie de aglomerarea instantei.O eventuala eroare materiala privind numele unei parti este minora si se corijeaza la primul termen de judecata.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Daca numele ramane in continuare gresit cui trimite ciatia?
ContSters437074, utilizator