Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort

Bună ziua, am depus dosar de divorț cu minor în luna Ianuarie 2018 și dosar de evacuare silită a soțului din apartament. Până în acest moment nu am primit nimic de la tribunal. Unde gresec ?
Ce mai trebuie sa fac ?
ContSters462780, utilizator
Se pare ca, nu s-a stabilit inca un termen de judecata.
ContSters454516, utilizator
(1) contactati avocatul care va reprezinta; (2) portal.just.ro verificati stadiul dupa numerele de dosar.
Nu ati gresit nimic.,de la data introducerii actiunii pana la data primului termen de judecata poate sa treaca un interval de 4_6 luni in functie de gradul de aglomerare al instantei respective.