avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Sfat - utilitate master profil juridic
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Sfat - utilitate master profil juridic

Am terminat Administratie publica dar nu ma pot angaja la tribunal sau undeva unde e nevoie de studii juridice? Daca fac un master in cariera judiciara sau ceva de genul imi este util?

Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 22:25, 3 Martie 2018
De ce nu va puteti angaja la tribunal? Asteptati pana se scot la concurs (diferite) posturi. Masterul, dupa parerea mea, in acest caz, in faceti degeaba.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog ajutati-ma ca nu m-a lamurit nimeni pana acum despre angajare la garda financiara /itm kakadu kakadu buna ziua! am termina facultatea de drept!! ce fel de master pot face pt garda financiara si ce fel de master pentru itm????? sau trebuie facultate speciala ... (vezi toată discuția)
Examenul de admitere la sng Ramona1982 Ramona1982 pt examenul de grefieri pot candida si cei cu studii medii? (vezi toată discuția)
Administratie publica c c Am absolvit facultatea de administratie publica in vara anului 2008, iar in primavara lui 2009 am obtinut prin concurs un post de functionar public intr-o ... (vezi toată discuția)