Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Facebook

Zilele trecute mi a fost accesat la serviciu contul de Facebook de către un coleg fără permisiunea mea și a făcut niște poze la ceva conversații vechi de a mele, întrebarea mea este dacă se poate face ceva în legătură cu chestia asta, o plângere penală sau exista în România ceva legi pentru asa ceva?
Se poate face plangere penala pentru accesarea fara autorizatie de sisteme informatice, dar va trebui sa aveti si probe.
Depinde... daca s-a prins ca ati comis infractiuni ar fi chiar recomandat sa va dea in vileag.
Cum fără permisiune? Conectarea se face cu user și parolă