Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buletin provizoriu
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buletin provizoriu

Daca esti cetatean moldovean (fara cetatenie romana) si te ia cineva in spatiu (ai unde locui in Romania) iti poti face buletin provizoriu , cu valabilitate de un an . Si in ce conditii , daca exista conditii speciale sau acte necesare in afara de cele obisnuite ? Multumesc anticipat
Daca nu aveti cetatenia romana cu puteti primi Carte de Identitate Provizorie.
Justitiarul711, utilizator
Si cum poti sa iti prelungesti durata sederii pe teritoriul Romaniei (mai mult de 3 luni) ?
solicitati un permis de sedere la IGI.
Multumesc :)