Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua.Parintele a decedat, suntem 2 mostenitori si al treilea e plecat din tara de vreo 20 de ani.Nu mai stim nimic despre el.Daca nu reusim sa aflam o adresa exactam cum se procedeaza?Va rugam sa ne precizati etapele ce tb urmarite si in cazul in care reusim sa luam legatura , dar si in celalalt caz.Multumim.
Buna ziua,
Pai, daca aflati de cel de al treilea mostenitor si nu poate veni in tara atunci poate imputernici pe cineva sa il reprezinte (imputernicire notariala sau data la ambasada0
Daca nu-l gasiti atunci va trebui sa va adresati instantei pentru ca aceasta sa pronunte o sentinta privind dezbaterea succesiunii.
Multumesc.