avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Comodat intre soti ?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Comodat intre soti ?

Am fost la fisc pentru deschidere cabinet individual de psihologie. Mentionez ca am declarat sediu profesional adresa de acasa ,Pe actul eliberat de catre COPSI se mentioneaza punct de lucru - la terti .
Cei de la fisc imi cer contract de comodat incheiat intre mine si sot.Este normal ?
Eu stiu ca ar trebui sa depun o cerere pe propria raspundere cred ca la primarie, unde declar ca nu desfasor activitate economica.
Ajutor pentru un sfat.Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Marți, 6 Martie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: sebastian-barbulescu , utilizator 11:36, 8 Martie 2018
Buna ziua,
Daca sunteti coproprietari da , veti avea nevoie de un contract de comodat.
Multumesc.Aveti cumva un model ?Sau cateva idei ce ar trebui sa scriu.
incercati o cautare pe internet.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de comodat pentru sediul social si punct de lucru Psycholog Psycholog Cum trebuie sa intocmesc un contract de comodat intre mine - proprietar de apartament si cabinetul meu de psihologie pe care vreau sa-l infiintez cu sediul ... (vezi toată discuția)
Impozitare sediu cabinet individual de psihologie FPG FPG Buna seara! Am un cabinet individual de psihologie, cu sediul profesional si punctul de lucru, la aceeasi adresa, prin contract de comodat (apartamentul ... (vezi toată discuția)
Cabinet psihologic live_maz live_maz cum poate fi infiintat si de ce aviza are nevoie sa functioneze un astfel de cabinet? va multumesc (vezi toată discuția)