Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Comodat intre soti ?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Comodat intre soti ?

Am fost la fisc pentru deschidere cabinet individual de psihologie. Mentionez ca am declarat sediu profesional adresa de acasa ,Pe actul eliberat de catre COPSI se mentioneaza punct de lucru - la terti .
Cei de la fisc imi cer contract de comodat incheiat intre mine si sot.Este normal ?
Eu stiu ca ar trebui sa depun o cerere pe propria raspundere cred ca la primarie, unde declar ca nu desfasor activitate economica.
Ajutor pentru un sfat.Multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Buna ziua,
Daca sunteti coproprietari da , veti avea nevoie de un contract de comodat.
Multumesc.Aveti cumva un model ?Sau cateva idei ce ar trebui sa scriu.
incercati o cautare pe internet.