Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... acte stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

acte stimulent de insertie

Buna ziua!
Sunt in urmatoarea situatie : am fost in CIC pana in data de 25.02.2018. In data de 26.02.2018 am facut cerere de revenire din CIC si de demisie de la fostul loc de munca, iar contractul de munca la actualul loc de munca este incheiat cu data de 28.02.2018. Fetita mea implineste 2 ani in data de 15.07.2018.
Puteti sa-mi spuneti, va rog, ce acte trebuie sa depun pentru stimulent ?
Depuneti :
- cerere de acordare a stimulentului de insertie
- decizia de incetare a vechiului c.i.m.
- copie de pe noul c.i. m.