avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vârsta de pensionare de drept
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vârsta de pensionare de drept

Am lucrat 27 de ani grupa 2 si 5ani grupa 1 ,am 49 ani si in septembrie implinesc 50 ani .Cati ani mai trebuie să muncesc să pot ieși la pensie de drept ,mentionez că eu la ora actuală muncesc tot în grupa 1 .Data nasterii 14-09-1968 (femeie).Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 08:42, 8 Martie 2018
Grupele I si II de munca au fost pana la 31/03/2001
Incepand cu 01/04/2001 s- a lucrat in conditii de munca:
Speciale, deosebite si alte conditii.
Clarificati aceste detalii.
Buna!

Aveti aici toate detaliile necesare.

[ link extern ]
27 ani conditii deosebite si 5ani condiții speciale
Ultima modificare: Joi, 8 Martie 2018
Doina Valerica, utilizator
27 ani deosebite si 5ani speciale
V-am dat raspunsul asteptata aici, pentru ca ati deschis mai multe topicuri:

www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La ce vârstă mă pot pensiona ? Doina Valerica Doina Valerica Bună seară!Mă interesează și pe mine când mă incadrez la pensie .Am lucrat 26 de ani angajată la 4 martie 1986 in conditii deosebite (grupa 2 ) și din ... (vezi toată discuția)
Pensionarea pentru cei care au lucrat in grupa i de munca Sorina90 Sorina90 Precizez ca tata pe langa cei 27 ani de vechime mai are un an si jumatate in conditii normale de cotizare.Va rog la ce varsta va iesi la pensie la varsta ... (vezi toată discuția)
La ce varsta poate iesi o femeie nascuta in 17 nov, 1962 si care are ca stagiu de cotizare 27 ani??? ionescu_paula ionescu_paula La ce varsta poate iesi o femeie nascuta in 17 nov, 1962 si care are ca stagiu de cotizare 27 ani??? (vezi toată discuția)