Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La ce vârstă mă pot pensiona ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La ce vârstă mă pot pensiona ?

Bună seară!Mă interesează și pe mine când mă incadrez la pensie .Am lucrat 26 de ani angajată la 4 martie 1986 in conditii deosebite (grupa 2 ) și din 19 martie 2013 am continuat să lucrez in conditii speciale (grupa 1 ) și la ora actuală sunt in câmpul muncii. Aștept răspunsul dumneavoastră, vă mulțumesc!
Din cele postate eu inteleg urmatoarele:
Ca, din 4/3/1986 si pana la 31/03/2001 ati lucrat in grupa II
Din 01/04/2001 si pana la 18/03/2013 ati lucrat in conditii deosebite.
Incepand cu 19/03/2013 si pana in prezent ati lucrat si lucrati in continuare in conditii speciale.
Rog sa confirmati daca am inteles corect.
Da ați înțeles f.bine .Astept răspunsul dumneavoastră. Vă mulțumesc pentru înțelegere!

Carp Mircea a scris:

Din cele postate eu inteleg urmatoarele:
Ca, din 4/3/1986 si pana la 31/03/2001 ati lucrat in grupa II
Din 01/04/2001 si pana la 18/03/2013 ati lucrat in conditii deosebite.
Incepand cu 19/03/2013 si pana in prezent ati lucrat si lucrati in continuare in conditii speciale.
Rog sa confirmati daca am inteles corect.

Am nevoie de ziua, luna si anul nasterii.
Data nasterii 14-09 - 1968
Doina Valerica, utilizator
Limita de varsta la 53 ani si 3 luni.