Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Emitere factura la vanzare modernizare cladire
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Emitere factura la vanzare modernizare cladire

Buna ziua, Am urmatoarea situatie: vanzare cladire proprietar pesoana fizica neimpozabila , in acelasi timp cu vanzarea de pe o peroasa juridica platitoare de tva a modernizarilor aduse respectivei cladiri in calitate de chirias. Cumparatorul este o persoana platitoare de tva. Pentru modernizari este emisa o factura cu tva , pt care cumparatorul deduce tva. este corecta emisa factura cu tva sau nu?
george-neagu, moderator