Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Curs dezvoltare profesionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Curs dezvoltare profesionala

Buna ziua!

Intr-un act aditional la c.i.m. care prevede conditiile participarii la un curs de dezvoltare profesionala se poate trece doar costul transportului? Cursul, se va tine in alta tara iar cazarea, masa si cursul sunt oferite in mod gratuit de catre furnizorul nostrul de produse.

Va multumesc!

emillius, utilizator
Buna ziua,
Prin act aditional partile (angajator/angajat) pot consfinti orice modificare la CIM doresc.
Modalitatea concretă de formare profesională, drepturile şi obligaţiile părţilor, durata formării profesionale, precum şi orice alte aspecte legate de formarea profesională, inclusiv obligaţiile contractuale ale salariatului în raport cu angajatorul care a suportat cheltuielile ocazionate de formarea profesională, se stabilesc prin acordul părţilor şi fac obiectul unor acte adiţionale la contractele individuale de muncă.
Va multumesc!
emillius, utilizator