Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Pret achizitie
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Pret achizitie

Pentru un bun care este cumparat si comercializat la randul sau cum se calculeaza pretul de vanzare cu amantul? Se pune tva din pretul de achizitie si se mai adauga inca odata tva la pretul de vanzare cu amanuntul ?
george-neagu, moderator
(Pret achizitie fara tva + adaos) + tva = pret de vanzare cu amanuntul
tva este cel din factura sau 19%? multumesc